Ali Canip Olgunlu ile DANS, MÜZİK VE EDEBİYAT ŞEHRİ “KARS”

İstanbul Çıkışlı

2 Gece 3 Gün

2450.00
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Ani Ortaçağ Kenti
 • Çıldır Gölü
 • Kafkas Dans Gösterisi
 • Kars Kalesi
Print Friendly, PDF & Email

Ali Canip Olgunlu ile

DANS, MÜZİK VE EDEBİYAT ŞEHRİ

“KARS”

Kars 24-26 Ocak 2020

1.Gün İstanbul – Kars / Kars Şehir Gezisi ve Kafkas Dansı (24.01.2020 Cuma)

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Yeni Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 10.45’te buluşmamızın ardından Türk Hava Yolları’nın TK2714 sefer sayılı saat 12.05 uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz.

Kars Harakani Havalimanı’na saat 14.30’da varışımızın ardından, özel aracımızla kentin özgün mimarisini yakından tanımak üzere gezimize başlıyoruz.

Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) gezilerimizin ardından, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı ve Mazlumağa Hamamı’nı  görüyoruz. 

Şehir gezimizin bitiminde dinlenmek üzere konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Cheltikov Otel’e geliyoruz.

Akşam yemeğinde Kars mutfağının damak tatlarından olan kaz yemeği ve yöresel yemekler sonrası bölgenin en önemli kültürel miraslarından Kafkas Oyunları gösterisini otelimizde izliyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

2.Gün Kars / Kafkas Cephesi – Çıldır Gölü (25.01.2020 Cumartesi)

Otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kafkas Cephesi Harp Tarihi  Müzesi ziyaretimiz ile günümüze başlıyor olacağız.

19.yüzyılda Kars’ın Rus ordularının istilasına karşı şehrin savunmasında önemli savaşlara sahne olan tabya ziyaretimiz sırasında sesli ve görüntülü canlandırmalar ile o dönemleri yaşıyor olacağız. 

Müze ziyaretimiz sonrasında Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuğumuz sonrasında doğa harikası 2.000 metre rakımlı Çıldır Gölü kenarındaki restoranta göl buzlarının kırılarak yakalanan balıklarından hazırlanmış öğle yemeğimizi yiyor olacağız

Yemek sonrası atlı kızaklarla göl üzerinde gezintimizi yapıp doğanın güzelliklerini seyrediyoruz. (Göl yüzeyinin yeterli buz kalınlığına ulaşması durumunda kızaklı gezimizi gerçekleştirme imkanımız olacaktır.)

Çıldır Gölü gezimizin ardından Kars Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’ni gezmek için Kars’a geri dönüyor ve ziyaret sonrasında misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.

Otelimizde yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası özel hazırlanan sinema düzeniyle Malakanlar ve bölgenin etnik kökenlerini bizlere tanıtacak olan belgesel filmini izliyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ve çıkış işlemlerimizin ardından Ani Ortaçağ Şehri’ne doğru hareket ediyoruz.

3.Gün 11 Şubat 2020 Salı KARS ANİ KARS

Yaklaşık 50 km’lik bir yolculuktan sonra Ani’ye varıyoruz.

10.yüzyıldan itibaren Ermeni hükümdarların başkenti olan Ani, 1064 yılından sonra Selçukluların idaresine geçmiştir. Günümüzde ortaçağ şehrinden geriye şehir surları, 8 kilise ve bir cami kalmıştır.

Ani Ortaçağ Şehri gezimiz sonrası öğle yemeğimizi Kale Restoran’da yiyor ve yemek sonrası havalimanına doğru hareket ediyoruz.

Check in ve valiz işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK2715 sefer sayılı saat 15.05 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyor ve 17.30 da varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 

 ** Programımız Dinle Travel işbirliği ile gerçekleşmektedir.

 GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Cheltikov Otelde konaklama
 • 2 Adet Sabah Kahvaltısı
 • 2 Adet Öğle Yemeği
 • 2 Adet Akşam Yemeği 
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Kafkas Dans Gösterisi
 • Çıldır Gölünde Kızaklı Atlar ile gezinti
 • Ali Canip Olgunlu rehberlik hizmeti ve söyleşiler
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

 GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
 • Gezide yapacağınız ekstra harcamalar
 • Yemek ve otellerde alınacak ekstralar
 • Bahşişler 

 

Uçuş Bilgileri :

               24 Ocak 2020 Cuma    / THY TK2714 İstanbul-Kars uçak bileti 12.05

               26 Ocak 2020 Pazar     / THY TK2715 Kars-İstanbul uçak bileti 15.05

 

 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği birdurum veyamücbirsebep nedeniyle paket turun başlamasına otuzgünden daha azbirsüre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşullarıgeçerlidir.

Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
Kars 24-26 Ocak 2020
Sorunuz
2450.00
4 Ocak 2020 - 11 Şubat 2020
489.00
2169.00

Yetişkin Fiyatı : 2450.00 | Çocuk Fiyatlandırması : .00 | Tekkisi Fiyatı : 2950.00

Yukarıda Bulunan Sözleşmeleri Kabul Ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
× Whatsapp Destek