İSTANBUL’A YAKIN TATİL YERLERİ

İSTANBUL’A YAKIN TATİL YERLERİ
Print Friendly, PDF & Email

Malum Ramazan Bayramı yaklaşıyor ve son belirlenen tatil günleri ile birlikte önümüzde tam dokuz günlük bir tatil süresi olacak.

Tatil planlarını önceden yapanlar şimdiden hazırlıklarına başladı bile.

Yurtiçi ve Yurtdışı rezervasyonlarında ki doluluk oranları bu sene yine göz dolduruyor. Yeni havalimanımızın da ilk defa bu bayram kullanılacak olması tabi ki ayrı bir heyecan olacak.

Henüz tatil planlarını yapmamış olanlar ve genel olarak İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemeyenler için araştırdığımız birkaç alternatife göz atmaya ne dersiniz ?

1) Palivor Çiftliği

Trakya’da Kirklareli ili’nin Demirkoy ilçesinde, lstranca Ormanlan’nda toplam 140 dönümm arazi üzerinde kurulmuş, her biri 6 dönümle 20 dönüm arasında büyüklüğe sahip 10 adet müstakil tapulu çiftlik evine sahip. Haftasonu ve haftaiçi konaklama imkanı bulacağınız bu çiftlikte aileniz ile şehrin stresinden uzak harika zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca bölgenin İğneada’ya olan yakınlığı sayesinde meşhur Longoz Ormanları’nı ziyaret edebilir, yer yer irili ufaklı göl çevrelerinde yürüyüş yapabilirsiniz.

İstanbul’a 4 saat mesafede yer alan çiftliğin yanısıra, güzergahınız üzerinde Edirne’yi de planınıza dahil edebilirsiniz.

2) İğneada Resort

Deniz, kum ve güneş tatili sevenler için ise bir başka İğneada tavsiyemiz İğneada Resort olacak. Otel önünde yer alan sahili ve durgun denizi yakın bir tatil seçeneği için ideal. Çevre gezileri, atv safari, kano kiralaması gibi hizmetlerde sağlanan otelde tam öğün seçeneği ile konaklamanız mümkün.

Ayrıca çocuk oyun alanları ve parkı ile çocuklu ailelerinde haftasonları için çok doğru bir adres.

3) Hotel Caeli
Gelibolu yarım adasının tarihsel ve doğal güzellikleri ile dolu toprakları üzerinde, Eceabat ilçesinin Kumköy mevkiinde misafirlerine huzurlu ve keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor. Eşsiz üzüm bağlarıyla çevrili Hotel Caeli, sanata da önem veren bir otel olma özelliği ile öne çıkmakta.
İstanbul’a 5 saat mesafede yer alan Caeli hotel yolunda ayrıca bölgede yer alan küçük ve büyük bağ üreticilerini ziyaret edebilir, kendinize çok keyifli öğle veya akşam yemekleri ısmarlayabilirsiniz
4) Bakucha Vineyard Hotel
Istranca dağlarının altında uzanan vadide 200 hektarlık bir arazide bağları, şato tipi üretim hanesi, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleri ile doğa içinde bir gastronomi merkezi olarak tasarlanan bir yer burası. Haftasonu kaçamakları ve birazda şarap severler için birebir adres.
Akşam yemeklerinin de özel şefler eşliğinde ve günlük çıkartıldığını atlamayalım.
5) Beyaz Ev Hotel
Her haftasonu günübirlik veya konaklamalı plan yapılan Ağva. O kadar çok alternatif var ki Ağva’da pansiyon, otel, bungalow derken bazen işin içinden çıkılmıyor. Bölgede iyi hizmet veren otellerden bir tanesi Beyaz Ev. Nehir kıyısında yer alan bu tesiste; tamamen doğal malzemeler kullanarak, hatta mevsimine göre bahçeden toplanan sebze ve meyveler ile endüstriyel olmayan birbirinden lezzetli ve taze yemekleri zevkle misafirlerine sunmakta.
6) NG Sapanca Hotel
Sapanca’nın Kırkpınar beldesinde bulunan tesis İstanbul’a sadece iki saat mesafede. Birçok termal ve spa hizmetine sahip olan NG Sapanca hotelde yemyeşil bir doğa içerisinde haftasonlarınız unutulmaz olacak. Kendi bünyesinde beş farklı restoranı ile misafirlerine hizmet veriyor olması da çok hoş. Ayrıca web sayfası üzerinden sürekli üretilen konaklama paketleri de çok avantajlı olabiliyor.
7) Gülevi Safranbolu
Gülevi Safranbolu, konaklama değil bir yaşatarak yaşama projesi olarak ortaya çıktı. Proje, bugün UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan Safranbolu’da 18. yüzyılda gelişen yaşam zenginliği ve duyarlığın günümüzde de yaşatılması amacıyla başlatılmıştı. Hem tatil hem de tarihi zenginlikler ile dolu bir haftasonu için ideal bir adres. Safranbolu konaklamanız sırasında; cam teras, kanyon ve atv safarileri haftasonunuzu renklendirmek için birebir.

0 Ziyaretçi Görüşü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer YazılarE-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
× Whatsapp Destek