EFSANELERİ ve ŞATOLARI EŞLİĞİNDE İSKOÇYA

2750,00

DURUM

Kontenjan Dolmuştur


ÜLKE / ŞEHİR

İskoçya


TARİH

27 - 31 Temmuz 2022


NOTLAR

  • Tek Kişilik Fiyat 3450,00
  • İstanbul Çıkışlı
  • Şatoları ile İSKOÇYA
  • 4 Gece / 5 Gün

27 Temmuz 2022 Çarşamba  : İstanbul - Edinburgh

Değerli Lika Travel misafirleri ile saat 05:00’de İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşmamızın ardından Türk Havayolları’nın TK 1343 seferi ile saat 07:30’da Edinburgh’a hareket ediyoruz.

Saat 09:50’de Edinburgh’a varışımızı takiben bizleri bekleyen otobüsümüz ile öncelikle Britanya Kraliyet Yatı’nı görmeye gidiyoruz.

Edinburgh Limanı'na demirli olan ve artık kullanılmayan 1953 yapımı kraliyet yatı, 50'li-60'lı yılların teknolojisi ve beğenisine hakim.

Yat ziyaretimiz sonrasında otelimize geçiyor ve check-in işlemlerimiz sonrası misafirlerimiz ile belirtilen saatte buluşuyor ve keyifli bir viski tadımı için merkezde bulunan Scotch Whiskey Experience‘a gidiyoruz. Gezimiz ve tadımımız sonrasında aynı mekan içerisindeki Amber Restoran'da akşam yemeğimizi yiyor ve konaklama için Courtyard by Marriott Hotel’e dönüyoruz.

 

28 Temmuz 2022 Perşembe : Glamis Kalesi - Crieff Hydro

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımız sonrasında check-out işlemlerimizi yaparak otelden ayrılıyor ve Glamis Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1,5 saatlik yolcuğun ardından Strathmore ve Kinghorne ailelerinin evi ,Kraliçe Elizabeth’in çocukluk evi ve aynı zamanda Prenses Margeret’in doğduğu ev olan, Shakespeare’in unutulmaz eseri Macbeth’de de sözü geçen Glamis Şatosu'na varıyoruz. Şato 1372’den günümüze Lyons ailesine aittir.

Öğle yemeğimizi kale içerisinde yedikten sonra 2 gece boyunca konaklayacağımız Crieff Hydro’ya doğru yola koyuluyoruz.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Crieff Hyrdo’da oluyor.

 

29 Temmuz 2022 Cuma : Blair Castle & Gardens- Blair Atholl Distillery

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından bugünkü gezimiz olan Blair Kalesi için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sonrasında, Highland bölgesinin bu görkemli ve Avrupa’nın son kalan özel ordusuna ev sahipliği yapmış olan şatoyu ve bahçelerini gezdikten sonra Port Na Craig restoranda öğle yemeğimizi yiyor ve yemek sonrası viski tadımı için Blair Atholl Damıtımevi’ne geçiyoruz. Viski yapımını gördükten ve bilgi aldıktan sonra  viski tadımımızı gerçekleştirip damağımızda nefis tatlarla damıtım evinden ayrılıyoruz. Yerel bir restoran olan Craobh’da alınacak akşam yemeğimiz sonrasında otelimize Crieff Hyrdo’ya geri dönüyoruz.

 

30 Temmuz 2022 Cumartesi : Loch Lomond Göl Gezisi - Stirling Kalesi - Edinburgh

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıyor ve özel aracımızla İskoçya’nın ünlü göllerinden bir tanesi olan Loch Lomond’a hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1 saat 25 dakikalık yolculuk sonrasında bizi bekleyen Sweeny’s Cruises ile 1 saatlik  göl gezimizi gerçekleştiriyoruz. Fotoğraf makinelerimizle keyifli kareler yakalayacağımız bu gezimiz sonrasında Cameron Boathouse’da öğle yemeğimizi yiyoruz.

Keyifli geçen öğle yemeğimiz sonrasında Stirling Kalesi’ne hareket ediyoruz. Stirling Kalesi, İskoçya’nın merkezinde yer alan ve stratejik olarak bölgenin kontrolünü ele geçirmede önemli bir yer teşkil eden Forth Nehri’nin yanında yer almaktadır. Volkanik bir kayanın üstünde yer alan şato, etrafındaki millerce alanı komuta edecek bir konuma sahiptir.

İskoçya özgürlük tarihinde, önemli savaşların yaşandığı bir milli gurur sembolü olan bu kaleyi gezdikten sonra Edinburgh’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık yolculuğumuzun ardından Edinburgh’daki Courtyard by Marriott Hotel’e varıyoruz.

Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimizi Cannonball Restoran'da yiyoruz. İskoçya’daki son gecemizde konaklamamız Courtyard by Marriott Hotel’de.

 

31 Temmuz 2022 Pazar : Edinburgh - Edinburgh Şatosu - İstanbul

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımız sonrasında, valiz işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve panoromik olarak yapacağımız Edinburgh

şehir turumuz sonrasında, İskoçya programımızın son gününde Edinburgh Kalesi ziyaretimiz ile gezimizi taçlandırıyor olacağız.

Son olarak hep birlikte öğle yemeğimizi Luckenbooth’da yedikten sonra Edinburgh Havalimanı’na geliyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1346 sefer sayılı 16:40 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyor ve yerel saat ile 23:05’de İstanbul’a varıyoruz.TUR PROGRAMI

  Tur programını indirmek için tıklayınız  

DAHİL OLANLAR

4* Courtyard By Marriot Hotel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama

Pertshire’da Crieff Hydro’da 2 gece oda kahvaltı konaklama (Şato Konsept Konaklama)
 
Gezi boyunca özel restoranlarda alınacak tüm öğle ve akşam yemekleri
 
Tüm giriş ücretleri
 
Programda belirtilmiş olan tüm transferler
 
Programda belirtilen tüm geziler
 
Loch Lomond Gölü'nde tekne gezisi
 
Gezi boyunca rehber kulaklık sistemi
 
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 
Yurt dışı çıkış harcı
 
TÜRSAB seyahat sigortası


HARİÇ OLANLAR

İstanbul - Edinburgh- İstanbul uçak biletleri ve havalimanı vergileri

Birleşik Krallık vize ücreti (Yeşil pasaport’a da vize talep edilmektedir)
 
Programda belirtilmeyen geziler
 
Tam kapsamlı; sağlık-kaza-bagaj ve iptal sigortaları
 
Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 
Kişisel harcamalar


KONAKLAMA BİLGİLERİ

4* Courtyard By Marriot Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama

Pertshire’da Crieff Hydro’da 2 gece oda-kahvaltı konaklama (Şato konsept konaklama)


UÇUŞ / HAREKET BİLGİLERİ

27 Temmuz 2022   İstanbul-Edinburg   TK1343   07.30-09.50
31 Temmuz 2022   Edinburg-İstanbul   TK1346   16.40-23.05

ZİYARET EDİLECEK YERLER

EDINBURGH

BRİTANYA KRALİYET YATI

SCOTCH WHISKEY EXPERIENCE

GLAMİS ŞATOSU

BLAİR KALESİ

BLAİR ATHOLL DAMITIM EVİ

LOCH LOMOND GÖLÜ ve TEKNE GEZİSİ

STIRLING KALESİ

EDINBURGH KALESİ

 


 
 WhasApp Destek Hattı
Dikkat! İnternet bağlantınız yok