EŞSİZ ŞATOLARI VE EFSANEVİ HİKAYELERİ İLE İSKOÇYA

İstanbul Çıkışlı

4 gece 5 gün

2300.00
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Blair Kalesi
 • Edinburgh Kalesi
 • Glamis Şatosu
 • Loch Lomond Gölü
 • Stirling Kalesi
Print Friendly, PDF & Email

15 Temmuz 2020 Çarşamba : İstanbul – Edinburgh

Değerli Lika Travel misafirleri ile saat 10:30’da İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşmamızın ardından Türk Havayolları’nın TK 1345 seferi ile saat 13:10’de Edinburgh’a hareket ediyoruz.

Saat 15:35’de Edinburgh’a  varışımıza takiben bizleri bekleyen otobüsümüz ile öncelikle otelimize geçiyoruz.

Check in işlemleri, dinlenme için kısa bir zaman ve birlikte alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında Edinburgh şehir turumuza başlıyor olacağız. Programımız içerisinde Royal Mile’de yürüyüş, Old Town, New Town ve Edinburgh Kalesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

Keyifli geçen günümüzün ardından akşam yemeğimizi merkezde yer alan Tigerlilly Restoran’da yiyor ve sonrasında otelimize dönüyoruz.

 16 Temmuz 2020 Perşembe : Glamis Kalesi – Atholl Palace

 Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımız sonrasında otelden check out işlemlerimizi yaparak ayrılıyor ve Glamis Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1,5 saatlik yolcuğun ardından Strathmore ve Kinghorne Ailelerinin evi ,Kraliçe Elizabeth’in çocukluk evi ve aynı zamanda Prenses Margeret’in doğduğu ev olan, Shakespeaer’in unutulmaz eseri Macbeth’de de sözü geçen Glamis Şatosuna varıyoruz. Şato 1372’den bu günümüze Lyons ailesine aittir.

Öğle yemeğimizi Pertshire’de yerel bir restoranda yedikten sonra 2 gece boyunca konaklayacağımız Atholl Palace’e doğru yola koyuluyoruz.Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Atholl Palace Hotel’de oluyor.

 17 Temmuz 2020 Cuma : Blair Castle– Blair Atholl Distillery-Atholl Palace

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından bugünkü gezimiz olan Blair Kalesi için hareket ediyoruz. Sadece 15 dakika mesafede olan, Highland bölgesinin bu görkemli ve Avrupa’nın son kalan özel ordusuna ev sahipliği yapmış olan şatoyu gezdikten sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyor ve yemek sonrası viski tadımı için Blair Atholl Damıtımevi’ne geçiyoruz. Viski yapımını gördükten ve bilgi aldıktan sonra  viski tadımımızı gerçekleştirip damağımızda nefis tatlarla damıtım evinden ayrılıyoruz. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğimiz sonrasında otelimize geri dönüyoruz.

 

18 Temmuz 2020 Cumartesi : Loch Lomond Göl Gezisi – Stirling Kalesi- Edinburgh

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıyor ve özel aracımızla İskoçya’nın ünlü göllerinden bir tanesi olan Loch Lomond’a hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1 sa 45 dk’lık yolculuk sonrasında bizi bekleyen Sweeny’s Cruises ile 1 saatlik  göl gezimizi gerçekleştiriyoruz. Fotoğraf makinelerimizle keyifli kareler yakalayacağımız bu gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi yiyoruz.

Keyifli geçen öğle yemeğimiz sonrasında Stirling Kalesi’ne hareket ediyoruz. Stirling Kalesi, İskoçya’nın merkezinde yer alan ve stratejik olarak bölgenin kontrolünü ele geçirmede önemli bir yer teşkil eden Forth Nehri’nin yanında yer almaktadır. Volkanik bir kayanın üstünde yer alan şato, etrafındaki millerce alanı komuta edecek bir konuma sahiptir.

İskoçya özgürlük tarihinde, önemli savaşların yaşandığı bir milli gurur sembolü olan bu kaleyi gezdikten sonra Edinburgh’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 sa 15 dk’lık yolculuğumuzun ardından Edinburgh’daki Principal Charlotte Hotel’e varıyoruz.Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimizi özel bir restoranda yiyoruz.

19 Temmuz 2020 Pazar : Edinburgh – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak Edinburgh Havalimanı’na geliyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1346 sefer sayılı 16:30 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyor ve yerel saat ile 22:45’de İstanbul’a varıyoruz.

Uçuş Detayları

15 TEMMUZ 2020                    TK 1345  Istanbul     13:10 (kalkış)  –   Edinburgh 15:35 (varış)      19 TEMMUZ 2020                    TK 1346 Edinburgh 16:30 (kalkış)  –   Istanbul 22:45 (varış)           

 GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 4* Principal Hotel Charlotte’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Şato konseptli 4* Atholl Palace’da 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Gezi boyunca özel restoranlarda alınacak tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm giriş ücretleri
 • Programda belirtilmiş olan tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Loch Lomond gölünde tekne gezisi
 • Gezi boyunca rehber kulaklık sistemi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat Sigortası

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • İstanbul – Edinburgh- İstanbul uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • Birleşik Krallık Vize ücreti (Yeşil pasaport’a da vize talep edilmektedir)
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Tam kapsamlı Sağlık-Kaza-Bagaj ve İptal sigortası
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar

 

GEZİ İPTAL ŞARTLARI

Tur programında farklı bir uygulama belirtilmemiş ise, turun son başvuru tarihine kadar ya da daha erken şirketimize bildirilen yurt içi turların iptallerinde, son başvuru tarihinden sonra ve turun başlama tarihinden 60 gün öncesine yapılan iptallerde, yurt içi tur ücretinin % 100’ü geri ödenir.

Turun başlama tarihine 59 – 30 Gün kala yapılan iptallerde yurt içi tur ücretinin uçuş giderleri hariç kısmının % 50’si geri ödenir.

 Turun başlama tarihine 29 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda yurtiçi turlarda geri ödeme yapılmaz.

 Her türlü tur iptal durumunda olduğu gibi, tur bedelinin uçuş ve diğer toplu ulaşım giderlerine ait kısmı ile ilgili geri ödemelerde, ilgili havayolu ve ulaştırma şirketinin kuralları uygulanır.

Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
28 Ağustos-1 Eylül 2019
Sorunuz
2300.00

Yetişkin Fiyatı : 2300.00 | Çocuk Fiyatlandırması : .00 | Tekkisi Fiyatı : 500.00

Yukarıda Bulunan Sözleşmeleri Kabul Ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
× Whatsapp Destek