KARLAR ALTINDA BİR MASAL DİYARI LAPLAND

İstanbul Çıkışlı

4 Gece 5 Gün

2650.00
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Buzkıran Gemisi
 • Husky Safariler
 • Igloo Konaklama
 • Kar Motoru Gezisi
 • Noel Baba Köyü
 • Ren Geyiği Safariler
Print Friendly, PDF & Email

KARLAR ALTINDA BİR MASAL DİYARI

LAPLAND

19-23 OCAK 2020

(HUSKY SAFARİ, REN GEYİĞİ SAFARİ, BUZ KIRAN GEMİSİ, KAR MOTORU)

1.Gün İstanbul – Rovaniemi / Noel Baba Köyü (19.01.2020 Pazar)

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.30 da buluşmamızın ardından bagaj ve gümrük işlemleri sonrası THY TK1749 sefer sayılı uçuş ile saat 10.20’de Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Saat 13:35’de inişimizin ardından bagajlarımızı alıyor ve ‘Masal Diyarı Lapland’ programımıza başlıyoruz.

Bizi bekleyen özel aracımız ile ilk durağımız Noel Baba Köyü olacak. Noel Baba köyünde misafirlerimiz; Noel Baba ile fotoğraf çektirebilecek, dileyenler postahaneden sevdiklerine posta kartı yollaya bilecek ve özel olarak hazırlanmış olan Kuzey Kutup Dairesi geçiş sertifikalarını alabilecekler.

Köy ziyaretimiz sırasında öğle yemeğimizi serbest zaman içerisinde yiyor olacağız.

Rovaniemi, Kuzey kutup Dairesi‘nin geçtiği Finlandiya’nın en önemli şehirlerindendir. Rovaniemi, Noel Baba Köyü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Kuzey Işıklarının görüldüğü nadir yerlerden biridir. Bölge, 1998 yapımı Lovers of the Arctic Circle filminin çekildiği yerdir.

Gezi sonrasında herkesin sabırsızlıkla beklediği Cam Villalar’a doğru yola çıkacağız ve gecemiz İgloo konaklamamız ile gerçekleşecek.

Akşam yemeğimizi Buz Otel‘de yiyor olacağız.

Keyifli geçen günümüzün sonunda konaklamamızı yapacağımız Glass Resort Jakuzili ve saunalı odalarımıza geçiyoruz.

2.Gün Rovaniemi / Buzkıran Gemisi ve Yüzme Aktivitesi (20.01.2020 Pazartesi)

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından, buzkıran etkinliğine katılmak için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varacak ve dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi (Polar Explorer) ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacak ve belirlenen yerde özel kıyafetlerimiz ile denizde yüzme keyfine varıyor olacağız.

Öğle yemeğimizi İsveç balıkçı köyünde yer alan nehir kenarı restoranımızda yiyor olacağız.

Keyifli geçen günümüzün ardından otelimize dönüyor ve çok özel bir etkinlik olan ‘Gece Ren Geyiği Safarisi’ için belirtilen saate misafirlerimiz ile buluşuyoruz.

Şansımız var ise Kuzey Işıkları’nın büyülü dansına tanık olmak üzere safari etkinliğimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında konaklamamızı yapacağımız Santa Claus Hotel Holiday Village‘a geri dönüyoruz.

 1. Gün Rovaniemi / Husky Çiftliği (21.01.2020 Salı)

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından, yine eşsiz bir deneyim yaşamak adına ‘’Haski (Husky) Çiftliği’’ne gidiyoruz.

Çiftlikte öncelikle Husky’ler ve safari hakkında eğitim aldıktan sonra bembeyaz ormanlarda safari gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Etkinliğimizin ardından öğle yemeğimizi çiftlikte yöresel yemekler eşliğinde yiyor ve Husky’ler ile fotoğraf çektirdikten sonra konaklamamızı yapacağımız Santa Claus Hotel Holiday Village‘a geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimiz serbest zaman içerisinde yenilecektir.

 1. Gün Rovaniemi / Rauna Vahşi Yaşam Parkı (22.01.2020 Çarşamba)

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından otelimize 80 km. mesafede yer alan Rauna Vahşi Yaşam Parkı’na hareket ediyoruz.

Laponya seyahatimizin son gününü bu ülkenin doğasını en güzel şekilde hissedeceğimiz ve dönüş yolunda aklımızda, fotoğraflarımızda kalacak bölgeye özgü vahşi canlıları görebileceğimiz, hatta dünyanın en ucundaki Hayvanat Bahçesi olarak tanımlayabileceğimiz bir ormanda geçireceğiz.

Öğle yemeğimizi de Ranua‘da yedikten sonra dönüş yolunda Finlandiya’nın en sevilen çikolatacı markası Fazer Çikolata‘larına uğrayıp eve dönmeden özellikle orman meyveli çikolatalardan alabileceğimiz kısa bir mola verip, otelimiz’e dönuyoruz

 1. Gün Rovaniemi – İstanbul / Kar Motoru (23.01.2020 Perşembe)

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından kar araçlarıyla çam ağaçları arasında yapacağımız unutulmaz gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bizlere verilen özel kar kıyafetlerini giydikten sonra karlar içinde unutulmaz bir yolculuğa başlıyoruz.

Öğle yemeğimizi bizlere özel hazırlanan menü ile ateş etrafında yiyor olacağız.

Öğle yemeğimiz sonrasında misafirlerimiz ile serbest zaman sonrası buluşuyor ve Rovaniemi Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz.

Check in ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1750 sefer sayılı uçağı ile saat 17.00’da uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve saat 22.15’te İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızı gerçekleştiriyoruz

Uçuş Bilgileri:

 

    havayoluNeredennereyesınıfbagaj hakkı
1Turkish Airlines
TK1749
Ataturk Arpt (IST),Istanbul
19.01.2020 – 10.20
Rovaniemi Arpt (RVN), Rovaniemi
19.01.2020 – 13.35
20   Kilo
1Turkish Airlines
TK1750
Rovaniemi Arpt (RVN), Rovaniemi
23.01.2020 – 17.00
Ataturk Arpt (IST),Istanbul
23.01.2020 – 22.15
20   Kilo

 

 GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Santa Claus Holiday Village konaklama
 • 1 Gece Arctic Snow Glass Resort (Cam İgloo Konaklama)
 • İstanbul-Rovaniemi-İstanbul uçak biletleri
 • 4 Adet Sabah Kahvaltısı
 • 3 Adet Öğle Yemeği
 • 1 Adet Akşam Yemeği 
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Husky çiftliği ve kızak turu
 • Ren Geyiği çifliği ve kızak turu (Gece)
 • Polar Explore Dünya’nın en büyük buzkıran gemisi ile Buzkıran etkinliği
 • Kar araçları ile safari
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda serbest zaman içerisinde belirtilmiş olan yemekler
 • Gezide yapacağınız ekstra harcamalar
 • Vize ücreti (shengen)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yemek ve otellerde alınacak ekstralar
 • Bahşişler

 

 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği birdurum veyamücbirsebep nedeniyle paket turun başlamasına otuzgünden daha azbirsüre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşullarıgeçerlidir.

Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
19-23 OCAK 2020
Sorunuz
2650.00

Yetişkin Fiyatı : 2650.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 2200.00 | Tekkisi Fiyatı : 3300.00

Yukarıda Bulunan Sözleşmeleri Kabul Ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
× Whatsapp Destek