TUBA HARAÇCI İLE ALTIN ÜÇGEN VE HOLİ FESTİVALİ

İstanbul Çıkışlı

6 Gece 7 Gün

1750.00
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • AGRA
 • DELHİ
 • HOLİ FESTİVALİ
 • JAIPUR
 • TAC MAHAL
Print Friendly, PDF & Email

1.Gün /06 Mart 2020   Cuma                                                             İstanbul – Doha – Delhi

Siz değerli Lika Travel misafirleri ile İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce  saat 11.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 240 sefer sayılı uçuşu ile 13.35’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 17.40’ta Doha’ya varıyoruz. Saat 19.45’te Qatar Havayollarının QR 578 sefer sayılı uçuşu ile Delhi’ye hareket ediyoruz.

 

2.Gün /07 Mart 2020   Cumartesi                                                     Delhi – Agra

Sabah saat 02.05’te Delhi’ye varıyoruz. Delhi’ye varışımızın ardından Agra’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz ardından Agra’ya varış. Sabah kahvaltısı ardından ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

 

3.Gün /08 Mart 2020   Pazar                                                             Agra-Fatehpur Sikri- Jaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

 

4.Gün /09 Mart 2020   Pazartesi                                                       Jaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

 

5.Gün /10 Mart 2020   Salı                                                                  Jaipur – Delhi

Sabah kahvaltısının ardından bugün büyük gün….Merakla beklediğimiz Holi Festivaline katılım günümüz. Renkler Festivali olarak da bilinen Holi Festivali bugün tüm dünyaya yayılmış bir Hindu bahar festivalidir. Kalabalığa karışıp insanların birbirlerine fırlattığı rengarenk toprak boyalarla boyanıp baharın gelişini eğlenceli bir şekilde karşılayacağız. Bu festival için geleneksel Hint kıyafeti Kurta ve boyalar hediyemizdir. Festival kutlamalarının ardından öğle yemeğimizi de yiyerek Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde.

 

6.Gün /11 Mart 2020   Çarşamba                                                      Delhi

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.

 

7.Gün /12 Mart 2020   Perşembe                                                      Delhi – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 571 sefer sayılı uçuşu ile 09:45’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:45’te  Doha’ya varışımıza istinaden QR 245 sefer sayılı bağlantı uçuşuyla saat 13.35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 18.20’de İstanbul’a varıyoruz.

Uçuş Detayları

06 Mart 2020  QR240 Istanbul 13:35 (kalkış) – Doha 17:40(varış) – 4 sa 05 dk

06 Mart 2020  QR578 Doha 19:45 (kalkış) – Delhi 02:05+1 – 3 sa 50 dk

12 Mart 2020  QR571 Delhi 09:45 (kalkış) – Doha 11:45(varış) – 4 sa 30 dk

12 Mart 2020  QR245 Doha 13:35 (kalkış) – İstanbul 18:20-(varış) – 4 sa 45 dk

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı İstanbul – Delhi – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar (Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil)
 • 5 öğle yemeği
 • Alan transferleri
 • Agra’ya varışta sabah kahvaltısı
 • Yeni Delhi ve Eski Delhi turları
 • Agra Kalesi turu ve giriş ücreti
 • Taj Mahal turu ve giriş ücreti
 • Fatehpur Sikri turu ve giriş ücreti
 • Amber Kalesi turu ve giriş ücreti
 • Jantar Mantar Gözlemevi giriş ücreti
 • Festival için gelenesel Hint Kıyafeti Kurta ve boyalar hediyemizdir. (Rezervasyon esnasında misafirlerimizin beden ölçülerinin “ S-M-L-XL” olarak mutlaka alınması gerekmektedir.)
 • Hint Ailesi ev ziyareti
 • Tuba Haraçcı eşliğinde Türkçe rehberlik Hizmeti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • TÜRSAB Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

 

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize Ücreti
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Minibar ve otel harcamaları

 

VİZE:

 • Hindistan, Umuma Mahsus, Hizmet ve Yeşil Pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Diplomatik Pasaport sahipleri ise 20 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan, parmak izi tanıma sistemine geçmiş olduğundan, sadece randevu ile şahsi başvuru kabul etmektedir.
Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
6-12 Mart 2020
Sorunuz
1750.00

Yetişkin Fiyatı : 1750.00 | Çocuk Fiyatlandırması : .00 | Tekkisi Fiyatı : 400.00

Yukarıda Bulunan Sözleşmeleri Kabul Ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
× Whatsapp Destek