DİVAN YOLU BEYAZIT

895,00

DURUM

Satışta


ÜLKE / ŞEHİR

İSTANBUL


TARİH

18 Mayıs 2024


NOTLAR

  • GÜNÜBİRLİK GEZİ
  • CUMARTESİ
  • 10.00-17.00 Saatleri Arası

Sevgili rehberimiz Deniz Yalav eşliğinde tarihin ve kültürün derin izlerini taşıyan İstanbul'un muhteşem noktalarını keşfetmeye devam ediyoruz. Beyazıt Külliyesi, İstanbul Üniversitesi (eski harbiye nezareti, eski saray), Seyyid Hasan Paşa Külliyesi, Theodosius Forumu ve Theodosius Zafer Takı Kalıntıları, Bakırcılar Çarşısı, Sahaflar Çarşısı ve Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Külliyesi, Çorlulu Ali Paşa Külliyesi, Koca Sinan Paşa Külliyesi, Atik Ali Paşa Külliyesi, , Çemberlitaş Hamamı, Konstantinus Forumu, Çemberlitaş (Konstantinus Sütunu), Nuru Osmaniye Külliyesi, Vezir Hanı, Basın Müzesi, Köprülü Külliyesi, Şerefiye Sarnıcı, II.Mahmut Türbesii, Divanyolu Küresi, Tezveren Dede Türbesi, Köprülü Kütüphanesi Keçecizade Fuat Paşa Türbesi, Binbirdirek Sarnıcı, Cevri Kalfa Sıbyan Mektebi, Hacı Salih Efendi Konağı  gibi görkemli yapıları da ziyaret ederek İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. Bu muhteşem şehirdeki tarihi mirası ve dokusunu daha yakından tanımak gerçekten büyüleyici.

 

Programımız Beyazıt Meydanı, saat 09:45’de buluşma ile başlayacaktır.

 

İSTANBUL TURU İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 

  • Tur başlangıç tarihinden 05 gün önceye kadar misafirin turu iptal etmesi halinde Lika Travel, tutarın %100’ünü misafire iade eder.
  • Tur başlangıç tarihinden 05 - 02 gün önceye kadar misafirin turu iptal etmesi halinde Lika Travel misafire tutarı iade etmez, başka bir gezide kullanılması için haklı saklı tutar.
  • Misafir, turun başlamasından 01 gün önce tur sözleşmesini iptal etmek isterse gezi bedelinin tamamını Lika Travel’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


TUR PROGRAMI

  Tur programını indirmek için tıklayınız  

DAHİL OLANLAR

DENİZ YALAV PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ 
 
ŞEREFİYE ve BİNBİRDİREK SARNICI GİRİŞ ÜCRETLERİ
 
KİŞİYE ÖZEL KULAKLIK HİZMETİ 
 
ÇAY İKRAMI
 
KİŞİYE ÖZEL GEZİ KİTAPÇIĞI
 
KİŞİYE ÖZEL LİKA TRAVEL GEZİ HEDİYESİ


HARİÇ OLANLAR

ÖĞLE YEMEĞİ
 
KİŞİSEL HARCAMALAR
 
İSTANBUL İÇİ ULAŞIM 
 
DAHİL OLAN HİZMETLER HARİCİNDE KALAN TÜM HİZMETLER


ZİYARET EDİLECEK YERLER

BEYAZIT KÜLLİYESİ
 
THEODOSİUS
 
BAKIRCILAR ve SAAFLAR ÇARŞISI
 
ÇEMBERLİTAŞ HAMAMI
 
NURU OSMANİYE KÜLLİYESİ
 
ŞEREFİYE ve BİNBİRDİREK SARNICI
 
VEZİR HANI
 WhatsApp Destek Hattı
Dikkat! İnternet bağlantınız yok