İstanbul Birlikte Güzel

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan, 16 yüzyıl boyunca Tuna Nehri'nden doğuda İran sınırına kadar bölgenin tek hakimi ve gözbebeği konumundaki İstanbul'u „bilirsek koruruz" ilkesinden de yola çıkarak geziyoruz.


DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE CİBALİ FENER BALAT 2

DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE CİBALİ FENER BALAT 2

CUMARTESİ
10.00-17.00 Saatleri Arası
27 Nisan 2024
DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE DİVAN YOLU BEYAZIT

DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE DİVAN YOLU BEYAZIT

CUMARTESİ
10.00-17.00 Saatleri Arası
18 Mayıs 2024
DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE BOĞAZ VE YALILAR TEKNE TURU
DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE KARAKÖY TOPHANE GALATA

DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE KARAKÖY TOPHANE GALATA

CUMARTESİ
10.00-17.00 Saatleri Arası
25 Mayıs 2024
DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE İSTANBUL'UN SESLERİ ÜSKÜDAR KUZGUNCUKDelphoi kâhininin Körler Ülkesi’nden günümüzün mega kenti İstanbul’una doğru harika bir yolculuğa davetlisiniz.

İstanbul’un eski geleneklerini, mahallelerini, unutulmaya yüz tutan sokaklarını ve yapılarını yeniden keşfediyoruz. Çeşmeleri, türbeleri, sarayları, çarşıları, mabetleri ve ayazmalarıyla ünlü olan İstanbul’da yapacağımız yolculukta geçmiş zamanlara uzanıyor, İstanbul’un hazineleri cömertçe gözler önüne sermesini izliyoruz.

Lika Travel ekibi olarak, Bizantion, Yeni Roma, Konstantinopolis ve Asitane gibi çok sayıda adı bulunan güzel İstanbul’un tarihini, kültürünü ve İstanbul’un gizlisini saklısını size sunmayı amaçlıyoruz.

Konusunda uzman rehber kadromuz, sanat tarihçilerimiz ve İstanbul araştırmaları uzmanlarımızla birlikte düzenlediğimiz gezilerde, İstanbul’un gizem dolu dünyasının kapısını sonuna kadar aralıyoruz.br>
Kimi zaman yer altında Bizans saray ve sarnıçlarının izini sürerken, kimi zaman da Osmanlı’dan kalan muhteşem yapıların, hanların, hamamların, külliyelerin, Musevi, Ermeni ve Rum yerleşimlerinin dünyasına doğru yol alıyoruz. Bazen Mimar Sinan’ın bazen de Evliya Çelebi’nin ayak izlerini takip ediyoruz.br>
Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan, 16 yüzyıl boyunca Tuna Nehri’nden doğuda İran sınırına kadar bölgenin tek hakimi ve gözbebeği konumundaki İstanbul’u “bilirsek koruruz” ilkesinden de yola çıkarak geziyoruz.

İstanbul gezi rotalarımız için dilerseniz bizi arayabilir ya da Lika Travel internet sayfasından gezi detaylarını inceleyebilirsiniz. Hem gruplara hem de kişiye özel tasarladığımız İstanbul gezilerimizde bize eşlik ederseniz seviniriz.
 WhatsApp Destek Hattı
Dikkat! İnternet bağlantınız yok