İstanbul Turları - Lika Travel

DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE BİR BAŞKADIR ÜSKÜDAR

Günübirlik
İstanbul Çıkışlı
Bir Başka Üsküdar / 2 Ekim 2021 - Cumartesi
225.00

İSTANBUL’DA FELEKTEN BİR GÜN HANLAR ÇARŞILAR KAPANLAR

Günübirlik
İstanbul Çıkışlı
Hanlar Çarşılar Kapanlar / 25 Eylül 2021 - Cumartesi
185.00

İSTANBUL’DA İKİ TARİHİ SEMT VEFA VE ZEYREK

Günübirlik
İstanbul Çıkışlı
Vefa ve Zeyrek / 16 Ekim 2021 - Cumartesi
195.00

İSTANBUL’UN ZAMAN MAKİNESİ ÇUKURCUMA VE CİHANGİR

Günübirlik
İstanbul Çıkışlı
Çukurcuma & Cihangir / 18 Eylül 2021 - Cumartesi
180.00

DENİZ YALAV EŞLİĞİNDE İSTANBUL’DA NOEL

Günübirlik
İstanbul Çıkışlı
İstanbul'da Noel 24 Aralık 2021 / Cuma
375.00

Delphoi kâhininin Körler Ülkesi’nden günümüzün mega kenti İstanbul’una doğru harika bir yolculuğa davetlisiniz.

İstanbul’un eski geleneklerini, mahallelerini, unutulmaya yüz tutan sokaklarını ve yapılarını yeniden keşfediyoruz. Çeşmeleri, türbeleri, sarayları, çarşıları, mabetleri ve ayazmalarıyla ünlü olan İstanbul’da yapacağımız yolculukta geçmiş zamanlara uzanıyor, İstanbul’un hazineleri cömertçe gözler önüne sermesini izliyoruz.

Lika Travel ekibi olarak, Bizantion, Yeni Roma, Konstantinopolis ve Asitane gibi çok sayıda adı bulunan güzel İstanbul’un tarihini, kültürünü ve İstanbul’un gizlisini saklısını size sunmayı amaçlıyoruz.

Konusunda uzman rehber kadromuz, sanat tarihçilerimiz ve İstanbul araştırmaları uzmanlarımızla birlikte düzenlediğimiz gezilerde, İstanbul’un gizem dolu dünyasının kapısını sonuna kadar aralıyoruz.

Kimi zaman yer altında Bizans saray ve sarnıçlarının izini sürerken, kimi zaman da Osmanlı’dan kalan muhteşem yapıların, hanların, hamamların, külliyelerin, Musevi, Ermeni ve Rum yerleşimlerinin dünyasına doğru yol alıyoruz. Bazen Mimar Sinan’ın bazen de Evliya Çelebi’nin ayak izlerini takip ediyoruz.

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan, 16 yüzyıl boyunca Tuna Nehri’nden doğuda İran sınırına kadar bölgenin tek hakimi ve gözbebeği konumundaki İstanbul’u “bilirsek koruruz” ilkesinden de yola çıkarak geziyoruz.

İstanbul gezi rotalarımız için dilerseniz bizi arayabilir ya da Lika Travel internet sayfasından gezi detaylarını inceleyebilirsiniz. Hem gruplara hem de kişiye özel tasarladığımız İstanbul gezilerimizde bize eşlik ederseniz seviniriz.

En Popüler Tur Rotaları

Her bütçeye uygun pek çok fiyat seçeneği olan turlar tatilseverlere bütçelerine en uygun seçimi yapma fırsatı sunuyor. Uygun fiyatlı turlar ile ister günübirlik, isterseniz hafta sonu turları yaparak boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Farklı kültürlere ait yapıları ziyaret etmek, farklı lezzetler deneyimlemek ve uygun fiyatlı yurtdışı turlar ile pek çok yeri gezebilmek için yalnızca gideceğiniz rotayı belirlemeniz yeterli oluyor.

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
× Whatsapp Destek