LİKA TRAVEL EŞLİĞİNDE VATİKAN'DA BİR GECE ve ROMA ÖZEL

1690,00

DURUM

Kontenjan Dolmuştur


ÜLKE / ŞEHİR

İtalya


TARİH

28 - 30 Ekim 2022


NOTLAR

 • Tek Kişilik Fiyat 2100,00
 • İstanbul Çıkışlı
 • Türkiye'den Yapılacak İLK Gezi
 • 2 Gece / 3 Gün

Vatikan Gece Özel Programımızda;

Gezimizin ilk gecesinde (Cuma gecesi); Vatikan Müzesi grubumuza özel olarak açılacak, ikramlar eşliğinde karşılandıktan sonra müzeyi rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyor olacağız.

Sistine Şapeli ve daha bir çok özel bölümü Vatikan kokartlı rehberimizin ayrıcalığı ile keşfedeceğiz.

Hiçbir programda yer almayan Roma’nın liman kenti Ostia Antica ziyaret noktalarımız arasında yer almaktadır.

San Pietro in Vincoli ziyaretimizde; Musa’nın Hükmü heykelini yakından göreceğiz. (Michelangelo tarafından yapılan ve II. Julius'un mezarının merkezindeki ana heykel)

17. yüzyıldan kalma Galleria Borghese‘yi ziyaret edecek; Bernini’nin mükemmel heykelleri ile Caravaggio’nun ilgi çekici resimlerine hayran kalacağız.

1999 yılında Dünya Mirası ilan edilen, İmparator Hadrian’ın Roma’daki dünyası; Villa Hadrianus‘a konuk olacağız.

Konaklamamız konfor, hizmet ve merkeze yakınlık bakımından özel olarak seçilmiş, 5* Bernini Bristol Hotel ‘de olacaktır. (2020 senesinde seçtiğimiz Masejtic Hotel kapalıdır)

Gezimize 2 adet öğle ve 1 adet akşam yemeği dahil edilmiştir.

Gezimizde şehir üzerine üstün tecrübesi bulunan, hem Roma hem de Vatikan kokartlı rehberimiz Ertürk Durmuş bizlere eşlik edecektir.

Rehberimiz haricinde acenta yetkilimiz de sizler ile birlikte olacaktır.

 

Önemli Notlar

 • İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 65 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. 
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.
 • Lika BÇ Travel, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

 

Vize ve Pasaport Bilgisi

 • Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahildir. Havalimanı buluşma saatinde misafirlerimize teslim edilir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 • Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 2 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 2 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
 • Evlilik sebebiyle soyadı değişen misafirlerin, evliliğin üzerinden 3 aydan fazla süre geçtiyse pasaportunu değiştirmesi gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve ilgili ülkelere giriş kuralları tamamen pasaport polisi insiyatifindedir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. 


TUR PROGRAMI

  Tur programını indirmek için tıklayınız  

DAHİL OLANLAR

2 Gece 5* Sina Bernini Bristol Hotel konaklama
 
Program içerisinde yer alan tüm transferler
 
2 Adet sabah kahvaltısı
 
2 Adet öğle yemeği (kişi başı 2 kadeh şarap ve su dahil)
 
1 Adet akşam yemeği (kişi başı 2 kadeh şarap ve su dahil)
 
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 
Hadrianus Villası gezisi
 
Ostia Antica gezisi
 
San Pietro in Vincoli gezisi
 
Gece Özel Vatikan turu
 
TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası
 
Yurt dışı çıkış harcı


HARİÇ OLANLAR

İstanbul-Roma gidiş dönüş uçak biletleri
 
Serbest zamanda alınacak yemekleri
 
Programda belirtilenlerin dışındaki geziler
 
Yemekler sırasında alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler
 
Ekstra ve kişisel harcamalar
 
Schengen vize Ücreti


KONAKLAMA BİLGİLERİ

2 Gece 5* Sina Bernini Bristol Hotel konaklama
 


UÇUŞ / HAREKET BİLGİLERİ

09 EYLÜL 2022 TK 1861 İstanbul Havalimanı-Roma               08.20-10.00

11 EYLÜL 2022 TK 1864 Roma-İstanbul Havalimanı               19.45-23.30

 

Ülke Seyahat Kısıtlamaları

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/ ZİYARET EDİLECEK YERLER

VATİKAN MÜZESİ GECE ÖZEL

SİSTİNE ŞAPELİ

OSTİA ANTİCA

GALLERİA BORGHESE

VİLLA HADRİAN

SAN PİETRO in VİNCOLİ

 WhatsApp Destek Hattı
Dikkat! İnternet bağlantınız yok